Arkivert artikkel!

Artikkelen er ikke lenger aktiv og innholdet kan derfor være utdatert.

John Smits på Nannestad bibliotek

17. oktober arrangerer vi åpent medlemsmøte for alle våre medlemmer. Meteorolog John Smits kommer!

I samarbeid med Nannestad bibliotek har vi vært så heldige å få statsmeteorolog John Smits til å komme og holde foredrag for oss. De fleste kjenner ham nok fra NRK-skjermen, der han i mange år har meldt været. Denne kvelden skal vi imidlertid få et spennende innblikk i været og klimaet, spesielt vinklet mot Romerike og Nannestad. Vi får blant annet høre om lokale rekorder, litt om meteorologiens historie, og noen scenarier om fremtidens klima. Dette blir en spennende kveld med mulighet for å få en dypere forståelse av været vi har her vi bor. 
Denne kvelden er også et åpent medlemsmøte for alle våre medlemmer. Du som ikke er medlem enda er selvsagt også velkommen! 
Det blir mulig å høre mer om hva vi i Turlaget driver med. Vi er stadig på jakt etter nye turledere, så hvis du går med en liten turleder i magen er dette kvelden du må komme! 

Foredraget er gratis og åpent for alle. 

Skrevet av Astrid Elise Borch 27. september 2019